Hakkımızda

Sağlığınız İçin Taze Ve Organik Zeytinyağları Üretiyoruz.

NEDEN ÇUKUROVA SAFİR

 Bugün için bilimsel veriler doğrultusunda en sağlıklı yağın zeytinyağı olduğu zaten kanıtlanmış durumda. Dolayısıyla kaliteli bir zeytinyağı ömrü uzatıyor diyebiliriz. Çukurova Safir zeytinyağları da uzun yıllardır sofralarınıza bu lezzetli yağı ulaştırmaktan büyük bir mutluluk duymaktadır. Elbette her bir aşaması sabır ve emek gerektiren bu ürünü son derece kaliteli bir şekilde imal ederek sizlere ulaştırmayı ilke edindik. Bu nedenle markalaşma yolunu tercih ettik ve bugüne kadar firmamızdan beğenerek ürün satın alan saygıdeğer müşterilerimizin karşısına Çukurova Safir zeytinyağları markasıyla vizyona çıktık. İsterseniz bu noktadan itibaren neden firmamızın üretimi olan zeytinyağlarını tercih etmeniz gerektiği hakkında sizleri bilgilendirelim. Hiç kuşkusuz zeytin ilk hasat edildiğinde oldukça acı bir tadı vardır ve çeşitli işlemlerden geçirilmeden sofralarımıza ulaşması mümkün değildir. Tabii bu işlemler sonucu sağlıklı zeytinyağı üretmek başlıca hedef olmak zorundadır. Buradan hareketle firmamızın uzun yıllardır edinmiş olduğu bilgi birikimi ve deneyimini kendi imalatımız olan ürünlerimize yoğunlaştırdık ve sizlere en kaliteli zeytinyağlarını üretmeyi uzun zamandır sürdürüyoruz. 

Videoyu oynat
Bizim Hikayemiz

Çukurovasafir olarak 2004 yılında başladığımız bu yolculuğumuzda, vizyonumuz insanımızın sağlıklı ve organik zeytinyağına ulaşmasını sağlamaktı.

Firmamızın uzun yıllardır edinmiş olduğu bilgi birikimi ve deneyimini kendi imalatımız olan ürünlerimize yoğunlaştırdık ve sizlere en kaliteli zeytinyağlarını üretmeyi uzun zamandır sürdürüyoruz.

Dilerseniz Adana Ceyhan bölgesinde yetişen zeytinlerimizden üretilen ve şimdi damaklarda iz bırakan lezzetli ve sağlıklı zeytinyağlarımız sizlere nasıl ulaşıyor ve hangi kriterler doğrultusunda üretim gerçekleşiyor tarzında bilgileri aktarmaya çalışalım;

Bölgemizde hasat edilen zeytinin cinsi Gemlik kategorisinde yer alıyor. . Erken Hasat Soğuk Sıkım, Natürel Sızma (soğuk sıkım) ve Natürel Sızma zeytinyağı, Birinci Zeytinyağı üretimi gerçekleştiriyoruz. Tamamen doğal ve organik yöntemlerle, denizden esen rüzgarları alarak iyot yüklenmesini yapan klimatik iklime sahip özel bir yörenin gemlik zeytinlerini işliyoruz. Ürünlerimiz 304 kalite paslanmaz çelik aletlerle el değmeden imal ediliyor. Doğal yollarla elde edildiği için antioksidan ve polifenol değeri son derece yüksektir. Türk Gıda Kodeksine uygun ürünlerimiz Sağlıklı cam şişede sofralarınıza ulaşıyor. Ürünlerimiz asit oranı 0,2 – 0,5 – 0.8 gibi düşük son derece kaliteli yağlardan oluşuyor.. Görüldüğü üzere ilk tadımdan itibaren damağa yayılan aromasıyla vazgeçemeyeceğiniz Çukurova Safir zeytinyağları zeytinyağının çok ötesinde bir lezzet olarak sizlere ulaşıyor.

Çukurovasafir; ürettiği ürünlerle bugün ülkemizde hem damak tadı anlamında hemde sağlıklı ve organik zeytinyağının nasıl olması gerektiği anlamında hakkettiği yerini almıştır.
Bahadır Yörükoğlu
Kurucu
Shopping Cart
Scroll to Top